מציאת פתרון טכנולוגי למוצר עתידי - 3 דרכים פרקטיות

במאמר הקודם תיארתי [למאמר] איך מודל עסקי וגישה טכנולוגית למוצר קשורים אחד בשני בזמן פיתוח מיזם. כמובן גם המודל העסקי וגם המוצר הם התוצאה של הגדרת המוצר [למאמר] שאמור להיעשות בשלב הקודם להם.


במילים אחרות: אם במיזם שלכם עשיתם את שלושת השלבים הראשוניים – פירוש הדבר שכבר הנחתם תשתית יציבה להמשך העבודה במינימום השקעה כספית. אבל אל תתפתו יש עוד המון עבודת תכנון שחייבים לעשות לפני שיוצאים לדרך.


הפעם אני רוצה לדבר איתכם על 3 דרכים להמצאת פתרון הטכנולוגי למוצר שעתיד להיבנות במיזם שלכם.

לא יהיה כאן צ'ק ליסט איזו טכנולוגיה מתאימה למה, כי גם הרשימה תהיה מאוד ארוכה וגם יכול להיות שהפתרון שלכם נמצא בעולם תוכן אחר לחלוטין. לכן על מנת לא לקבע את הדמיון שלכם אדבר בקווים כללים על מה אפשר להסתכל.


לרשימת פרוייקטים לדוגמא


מה זאת אומרת לחפש אצלם את הפתרון, הרי אנחנו רוצים לגבור עליהם ???

תזכרו! המתחרים לא משחקים נגדכם אלא בעדכם.


שוב נשמע פרובוקטיבי??? אז בואו נראה.


אחד ממקורות הידע הטובים ביותר הם מתחרים, כי הם חושפים את כל מה שיש להם: מוצר, מחיר, שוק, מודל עסקי, טכנולוגיה ופטנטים. כשאתם רק מתחילים לעבוד ויכולים לעשות תמרונים ושינויים הם כבר מקובעים במה שיש להם וגם מספרים את הכל. מה שנשאר זה רק לקרוא, להבין, למצוא את הפריצה ולמצוא במה אתם יכולים לספק את צורכי הלקוח יותר טוב. המתחרים כבר ניסוי ועשו את מה שהם יכולים טכנולוגית ויכול מאוד להיות שנשארו מאחורי הקידמה. המלצה חמה מאוד – תחפרו כמה שיותר עמוק כדי להבין כמה שיותר טוב מה ואיך הם עושים. אולי הדרך הטובה ביותר לשוק זה שיתוף אסטרטגי הדדי עם המתחרה. יתכן מאוד שהם אפילו ירצו בזה כי אתם תחסכו להם מאמצי מו"פ רבים. אבל כמובן שאת זה כדאי לעשות בשלבים יותר מאוחרים של המיזם.


כמובן שהמתחרים לא יספרו בגלוי על איך המוצר שלהם עובד או איזה טכנולוגיה עומדת מאחוריו אבל הם תמיד יגנו עליו בפטנט. כלומר היודע לקרוא יכול להבין המון על הגישות הטכנולוגיות הפרקטיות שכבר נעשו ולהסיק מסקנות ואף לכוון את הפיתוח העתידי שלו כך שיעקוף את הפטנט הקיים.

כלומר, תעשו סקירת פטנטים כדי ללמוד על מה ואיך אפשר לעשות, כי לרוב מה שמוגן בפטנט עובד!

חשוב וצריך להתייחס אליו ממבט מדעי והנדסי. אני מזמין אותכם בחום לקרוא את המאמרים שלנו על פטנטים מנקודת מבט של מהנדס ומדען. [למאמר]וואו, מקור מידע גלוי וחשוף!!!

תתארו לעצמכם שעוד לפני שחשבתם על הרעיון אלפי מדענים ומהנדסים כבר עבדו בשבילכם במשך עשרות שנים וביצעו אלפי ניסויים ותכננו מאות מערכות שיכולות להיות המוצר שלכם.


זה לא פרי דמיון אלא המציאות.


מוסדות אקדמאיים מפרסמים אלפי מאמרים ומתארים בפרטי פרטים את תוצאות הניסויים, מספקים הסברים, מסבירים באיזה ציוד השתמשו ולמה, מתארים מערכות ונותנים הסברים על השימושים הפוטנציאליים. לא רק זה, אלא גם מאפשרים לכם להיות בטוחים שמה שהם עשו אכן עובד על ידיי סקירת עבודות שעשו קבוצות אחרות על דברים דומים להם. וכל זה ניתן ללמוד בצורה הכי גלויה שאפשר.

סקירה מעמיקה של מתחרים, פטנטים וספרות מדעית/אקדמית יספקו למיזם את כל האמצעים הנדרשים לפיתוח הטכנולוגי של המיזם שלכם. אנחנו ב-RTM מאמינים שמישהו מתישהו כבר ניסה או עשה דבר דומה ורק צריך למצוא וללמוד ממנו ובכך להקפיץ את המיזם לשלב מתקדם יותר.


אנחנו מזמינים לעיין בדו"ח לדוגמא “סקירה טכנולוגית מדעית” אצלנו באתר [דו"ח לדוגמא]


בהצלחה.


Margalit 15, 

Haifa 3446612, Israel

+972-544267672

  • Facebook RTM
  • rtm
  • LinkedIn RTM

בחברת RTM  שמנו לנגד עיננו

לצמצם את הפער בין התיאוריה למעשי

בין האקדמיה לעסקים

ובין הבלתי אפשרי לאפשרי.

להעלות לסדר היום חשיבה מהפכנית וחדשנית

כך שהחלומות שלכם יהפכו למציאות שלכם!

© Copyright To4C Ltd., 2019