רעיון חדשני: שימוש בשיטה "בורות כמנוע צמיחה לחדשנות"כל אחד ואחת רוצה להגות רעיון מעניין עם פוטנציאל שוק מבטיח. בפועל הרעיון הוא רק ההתחלה של דרך ארוכה וחשוב מאוד לתכנן אותה בצורה נכונה.


בלי לפגוע ברגשות של אף אחד ואחת לפני שאתחיל אני רוצה לשאול: האם את/ה באמת חושב/ת שהרעיון שלך כל כך טוב? האם באמת למוצר שלך יש מקום בשוק?


אני לא שואל את השאלות המתגרות האלו סתם, אני מתעקש שלפני שיוצאים לדרך חייבים להאמין במוצר. בכווונה אומר "להאמין" ולא לאהוב מכיוון שהרבה מהיזמים נופלים במלכודת של התאהבות ברעיון.


כן "מלכודת ההתאהבות", עד כדי כך שלא מזהים את השלב שהגיע הזמן לפרוש או לשנות את המיקוד בעבודה.


אנחנו ב-RTM עובדים בשיטה שגורסת "שבורות היא מנוע צמיחה לחדשנות" .


אלו מכם שהשיטה שלנו תשמע להם כסתירה פנימית אני מזמין לקרוא מאמר שכתבנו בנושא [מאמר]. איך זה עובד בפועל? החדשנות מתרחשת במקום שקיים בוא ניגודיות או פעולה לא מלאה [מאמר]. על מנת לזהות את המקומות האלו, אסור להסתמך על הידע שלנו, אלא לנצל אותו כמקור להעלת שאלות חדשות וחיפוש תשובות עליהן שיעלו שאלות נוספות וכך הלאה... עד שמגיעים לשורש הבעיה – ובנקודה זו יש פוטנציאל אדיר להדשנות.


השיטה שלנו ב-RTM מבוססת מתודולוגיה ססטמטית לפתרון בעיות המצאתיות (TRIZ) שנבנתה על סמך אנליזה של אלפי פטנטים ותוכניות עסקיות והוכיחה את עצמה במאות המצאות מודרניות [מאמר].


אתן דוגמא: אחד הענפים החדשניים שאנחנו שומעים עליו כמעט כל יום זה רכב אוטונומי. הוא נוצר מתוך ההבנה שקיימת נגודיות בין בטיחות הנסיעה לבין בן האדם הנוהג ברכב. מהי הניגודיות הזו? מצד אחד רכב מאפשר להעביר אנשים או סחורות בצורה מהירה ממקום אחד לשני. אך הבן אדם ששולט עליו מכניס רמת סיכון שגורמת לתאונות דרכים. לכן קיימת במקרה זה נגודיות שמצד אחד הרכב צריך להיות נשלט ומצד שני השליטה על הרכב צריכה להיות ללא גורם אנושי.


אז לפני שתתחילו להתעמק בפרטים הביצועיים או העסקיים של הרעיון כדאי מאוד לבחון האם הרעיון הוא כזה שמביא חדשנות: האם הוא פותר "סתירה" חשובה ללקוח הפוטנציאלי שלכם, או האם הוא משלים את הפעולה החלקית של הלקוח, ובנוסף עד כמה חשוב לאותו הלקוח להשלים את הפעולה. למעשה, כשתשלימו לעשות את זה תוכלו להבין האם הרעיון הוא "חמצן" או "משכך כאבים" כלומר עונה על כאב ממשי או משפר את חוויות הלקוח (ציטוט של משקיעים).


בשום צורה ואופן אני לא רוצה להרתיע את אף אחד מהרעיון המנצח שלו – נהפוך הוא, ככל שתטילו יותר ספק בשלבים ההתחלתיים כך התוצאה שתגיעו אליה תהיה הרבה יותר טובה, תגדילו את הסיכוי שתצליחו לפנות לקהלי יעד איכותיים יותר ותשפרו ותדייקו את המסר שיש לכם להביא לעולם.


בהצלחה


למידע נוסף תבקרו אותנו ב-

https://www.rtmconsult.com/enterpreneurs

Margalit 15, 

Haifa 3446612, Israel

+972-544267672

  • Facebook RTM
  • rtm
  • LinkedIn RTM

בחברת RTM  שמנו לנגד עיננו

לצמצם את הפער בין התיאוריה למעשי

בין האקדמיה לעסקים

ובין הבלתי אפשרי לאפשרי.

להעלות לסדר היום חשיבה מהפכנית וחדשנית

כך שהחלומות שלכם יהפכו למציאות שלכם!

© Copyright To4C Ltd., 2019